Turystyka

Z naturą za pan brat – znajdź idealne miejsce na biwak

Lato to okres aktywności na świeżym powietrzu. Piękna pogoda, kwitnące rośliny sprzyjają spędzaniu czasu na zewnątrz. Spotkania z rodziną czy przyjaciółmi bardziej cieszą w słońcu. Jest to także okres urlopowy. Dosyć sporo osób decyduje się o tej porze roku pola namiotowe. Daje to możliwość zbliżenia się z naturą i zażycia spokojnego życia. Jakie uroki niesie z sobą biwakowanie?

Dzikość i wolność – wakacje w plenerze

Z pełnym przekonaniem biwak, zwłaszcza w gronie najbliższych jest wspaniałą przygodą. W świecie gdzie większość rzeczy możemy zrobić kilkoma kliknięciami w aplikacji, jest to swoisty powrót do korzeni. Konieczność rozbicia namiotu czy zorganizowania sobie jedzenia w nieco surowych warunkach może być odskocznią od wielkomiejskiego zgiełku.

Słuchanie kwilenia ptaków, obserwowanie kołyszących się drzew, kąpiele w jeziorze – to wszystko słusznie kojarzy nam się z biwakiem. Egzemplifikacją miejsca, które idealnie nadaje się na tego typu wyjazd jest mazurska Krutynia. Pole namiotowe Krutyń jest tam położone nad jeziorem, okalone lasem. Perfekcyjne warunki do wyciszenia i podładowania baterii.

Wypad w stylu low-cost – biwak idealnym rozwiązaniem

Następną z zalet biwaków jest ich cena. Zazwyczaj jest ona znacznie niższa niż spanie w resortach. Pola campingowe często ulokowane są na obrzeżach miast – to również wpływa na koszty. Wybierając tego rodzaju miejsca ponosimy koszty głównie za kilka metrów ziemii, na której możemy rozbić namiot bądź zaparkować samochód kempingowy.

Zatem taka wycieczka może być nie tylko gwarantem pozytywnych emocji, ale również może być zorganizowana niewielkim nakładem pieniężnym.

Odskocznia od wczasów all inclusive

Pola namiotowe udostępniają też często udogodnienia, które kojarzymy z cywilizacji w której żyjemy. Jest tam opcja skorzystania z prądu czy dostępu do bieżącej wody. Jednak dalej jest to kompletnie inny klimat do wczasów typu all inclusive.

Wszystko zależy oczywiście od upodobań osób udających się w dane miejsce. Jeśli ktoś szuka odskoczni od miasta – pole namiotowe zdaje się być wspaniałą alternatywą dla zatłoczonych hoteli i dużych kurortów turystycznych. Gdy szukamy ciszy i spokoju dobrym miejscem jest wspomniana wyżej Krutynia.

Pole namiotowe w tych okolicach daje gościom nie tylko prywatność. Oferuje także szeroki wachlarz dodatkowych atrakcji takich jak kajaki czy możliwość interakcji ze zwierzętami.

Ponadto pola namiotowe oferują często możliwość zaparkowania wozami kempingowymi. W niektórych miejscach można spotkać domki do wynajęcia – nie ma jednak co liczyć na pięciogwiazdkowy standard. Nie zmienia to faktu, że można tam znaleźć wszystkie niezbędne udogodnienia. Można się wtedy skupić na radości z czasu spędzanego z przyjaciółmi na łonie natury. Każdy przynajmniej raz w życiu powinien zakosztować wypoczynku w tym klimacie.

Gdzie wyjechać na wakacje?

14 września 2022