Dom

Wybór firmy do zamontowania fotowoltaiki

Fotowoltaika ma coraz więcej zwolenników. Nie ma w tym nic dziwnego – ma mnóstwo zalet, których nie posiadają tradycyjne sposoby pozyskiwania energii elektrycznej. Z uwagi na rosnącą popularność na rynku działa coraz więcej firm mających w swojej ofercie montaż paneli fotowoltaicznych. W związku z tym pojawia się pytanie co uwzględnić, wybierając firmę, aby postawić na tą naprawdę dobrą.

Jeśli zamieszkujesz województwo Pomorskie – z pewnością warto zainteresować się firmą Eco-synergia

Zastanawiając się nad wyborem firmy wykonującej montaż paneli fotowoltaicznych, trzeba pamiętać, że w dużej mierze to właśnie wybrana firma odpowiada za sukces inwestycji. Bez wątpienia nie należy więc stawiać na pierwszą firmę, którą uda się nam znaleźć. Powinna to być decyzja poprzedzona głęboką analizą.

Panele słoneczne na obszarze Pomorskiego kładzie również Sollab

Czy firma posiada certyfikat potwierdzający kwalifikacje?

Jeszcze zanim podpiszemy umowę koniecznie trzeba zapytać czy firma, z którą zamierzamy rozpocząć współpracę posiada certyfikat potwierdzający kwalifikacje instalatorów OZE. Każdy z pracowników , którzy zatrudnieni są w firmie powinien bowiem przejść odpowiednie przeszkolenie w zakresie montażu instalacji fotowoltaicznych. Warto dopytać czy firma ma swoich pracowników, czy korzysta z usług podwykonawców, których jakość pracy nierzadko pozostawia wiele do życzenia. Koniecznie trzeba też dowiedzieć się na jakich urządzeniach pracuje dana firma. Powinna ona sięgać po komponenty pochodzące od znanych i sprawdzonych producentów.

O co jeszcze warto zapytać?

Chcąc powierzyć montaż paneli słonecznych, koniecznie należy podczas rozmowy wstępnej zapytać o następujące kwestie:

  • projekt;
  • montaż;
  • obsługa;
  • gwarancja;
  • usuwanie ewentualnych awarii.

Firma, z której usług zamierzamy skorzystać powinna gwarantować wykonanie projektu. Mnóstwo firm wykonuje takie projekty, nie pobierając za nie opłaty. Niektórzy zalecają, aby porównać ze sobą projekty wykonane minimum przez dwie firmy, zwracając szczególną uwagę na moc , jaka została zaproponowana. Ustalić trzeba też szczegóły , które dotyczą montażu. Warto zapytać jak długo trwa montaż paneli, a także jakie są terminy oczekiwania na rozpoczęcie prac. Trzeba przy tym pamiętać, że czasem warto poczekać, jeśli firma jest naprawdę dobra i pracuje na wysokim poziomie. Fotowoltaika jest na ogół bezobsługowa. Warto jednak zapytać czy można liczyć na wsparcie jeśli pojawią się jakiekolwiek problemy. Ważną kwestią jest też gwarancja. Zawsze należy dowiedzieć się jaką gwarancję gwarantuje firma montująca panele, a także co ona obejmuje. Wprawdzie instalacje fotowoltaiczne raczej się nie psują, ale zawsze warto mieć wyjście awaryjne na taką ewentualność. Można dopytać również o dofinansowanie. Wiele firm proponuje pomoc w jego uzyskaniu, co istotnie obniża koszt montażu paneli.

Jak szukać firmy montującej panele słoneczne?

Znalezienie firmy oferującej montaż paneli słonecznych nie jest teraz problemem. Przykładem jest chociażby województwo pomorskie, w którym takich firm nie brakuje. Zawsze warto posiłkować się Internetem. Wystarczy wpisać w wyszukiwarce internetowej hasło „montaż paneli słonecznych”, aby bez zbędnych problemów znaleźć firmę montującą panele w danym regionie.

Montaż paneli słonecznych trzeba zlecić doświadczonej firmie działającej na wysokim poziomie. Na szczęście obecnie taką firmę znaleźć można bez problemu.