Sport

Wszystko, co dobrze jest wiedzieć na temat piłkochwytów

Na szkolnych boiskach oraz orlikach roi się od bawiących się lub grających w piłkę dzieci. Aby jednak dzieci były bezpieczne boisko musi być odpowiednio zabezpieczone. Nie obędzie się bez miękkiej powierzchni czy piłkochwytów. Nie każdy zdaje sobie sprawę czym tak właściwie są piłkochwyty oraz z jakich powodów ich założenie jest takie ważne. Jakie są główne informacje odnośnie piłkochwytów? Dlaczego powinno się je zamontować? Na co zwrócić uwagę przy zakupie piłkochwytów?

Czym właściwie są piłkochwyty?

Piłkochwyty to specjalna, zakładana dookoła boiska konstrukcja składająca się ze stelaża oraz siatki. W sklepach można znaleźć wiele różnych wariantów oraz wielkości piłkochwytów. Najważniejszym celem piłkochwytu jest powstrzymywanie piłek, dzięki czemu w żadnym wypadku nie przedostają się one poza boisko czy orlik. 

Z jakiego powodu piłkochwyty są tak ważne?

Nie każdy wie, że montaż piłkochwytów jest wyjątkowo istotny. Skutecznie chronią one zdrowie, a niekiedy także życie osób korzystających z boiska. Zapobiegają one wypadnięciu piłki przykładowo na ulicę, gdzie na skutek nieuwagi mogłoby dojść do tragedii.

Dobrze jest pamiętać, że boiska zwykle są otoczone domami lub blokami, a stale wykopywana piłka mogłaby naruszyć czyjeś mienie osobiste lub wywołać nieszczęście.

Jak znaleźć odpowiednie piłkochwyty?

Wybierając piłkochwyty warto wziąć pod uwagę kilka najważniejszych aspektów. Między innymi powinny być one bardzo wysokie, gdyż jedynie wtedy będą w stanie zatrzymać nawet wysoko kopniętą piłkę. Za najlepszą wysokość piłkochwytów uważa się od 6 do 8 metrów. 

Ponadto należy znaleźć dobry piłkochwyt zależnie od zastosowania. Na niewielkich, domowych boiskach doskonale nadadzą się wolnostojące konstrukcje, montowane do ziemi dzięki specjalnym kotwicom. Przy większych piłkochwytach nie obędzie się już bez wbetonowania w ziemię solidnych słupów.

Wysokiej jakości piłkochwyty – gdzie najlepiej będzie kupić?

W czasie szukania piłkochwytów nie należy pomijać też wybrania odpowiedniej firmy. Wielu klientów korzysta z firmy Stempel – piłkochwyty, wyróżniająca się długotrwałą działalnością w branży, a także wychodzeniem naprzeciw potrzebom wszystkich klientów. W ofercie można znaleźć nie tylko rozmaite modele piłkochwytów, ale także różnorodne akcesoria do uprawiania sportów w szkołach czy na orlikach. Firma gwarantuje także sprawną dostawę oraz zamontowanie sprzętu.