Aktywny wypoczynek

Spływ kajakowy – poradnik dla początkujących wioślarzy

Nie ulega wątpliwości, że sporty wodne mają wielu zwolenników. Pośród tych aktywności można wyróżnić chociażby kajakarstwo, w którym zakochuje się obecnie mnóstwo osób. W licznych miastach i wsiach powstają miejsca, które zapewniają wypożyczenie kajaków i swobodne pływanie nimi. Tak samo jest w przypadku atrakcji takiej, jak spływ kajakowy Krutynią. Opowiadamy więcej odnośnie tego sportu; polecamy zapoznanie się z istotnymi radami dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z kajakiem.

Kajakarstwo – podstawowe zasady bezpieczeństwa

Niezależnie od tego, czy uczestniczysz w interesującym wydarzeniu, jakim bezsprzecznie jest spływ Krutynią, czy w kajakarskich mistrzostwach Europy, powinieneś pamiętać o paru istotnych zasadach bezpieczeństwa. Przede wszystkim przed wejściem do kajaka nie można być się pod wpływem napojów wysokoprocentowych, nie wspominając już o innego rodzaju substancjach, które są nielegalne. Ważne jest odpowiednie zabezpieczenie w postaci chociażby specjalnej unoszącej się na wodzie kamizelki. Co więcej, nie można pływać samemu – istotne jest wsparcie innych uczestników wydarzeń takich, jak spływy Krutynią, żeby mieć gwarancję całkowitego bezpieczeństwa. 

Interesujące spływy kajakowe na Mazurach

Nie bez powodu wspomnieliśmy parę razy o atrakcji, jaką z pewnością jest spływ kajakowy Krutynią. Warto z tej okazji udać się na przykład do ośrodka, jakim jest Krutynianka – link – dzięki temu nie dość, że jest szansa na przeżycie niezapomnianych przygód podczas trwania spływu, to będziemy mieli okazję na komfortowy odpoczynek w samym sercu Mazur, w otoczeniu kolorowej i interesującej przyrody. Aktywne wczasy są zdecydowanie znakomitym pomysłem dla wszystkich, którzy chcą w znacznym stopniu odpocząć od trudów życia codziennego i ciężkiej pracy. Dlatego z całego serca zapraszamy do ośrodka Krutynianka!