Bez kategorii

Polowanie zbiorowe – kto i na jakich zasadach je organizuje?

Nie ulega wątpliwości, że każde polowanie może przysporzyć obecnym ciekawych przeżyć i doznań. W jego trakcie można odczuć wiele emocji, niekiedy niezwykle sprzecznych, jak również czystej adrenaliny. Zanim jednak ruszymy na polowanie, należy zapoznać się z kilkoma najważniejszymi informacjami i poradami w tej kwestii. 

Trochę teorii

Jednym z najbardziej powszechnych rodzajów łowów jest polowania zbiorowe – Biuro Ponowa. Jest organizowane z reguły przez dzierżawcę lub zarządcę konkretnego okręgu łowieckiego, a definicja zakłada, że uczestniczą w nim więcej niż dwie osoby – ale w przypadku polowania na zające, określenie “polowanie zbiorowe” ma rację bytu dopiero wtedy, gdy uczestniczy w nim ponad sześć osób. 

Najważniejsze zasady

Niezależnie jednak od konkretnych określeń, niektóre reguły są niezmienne. Nade wszystko w polowaniu nie może wziąć udział żadna osoba, która nie ukończyła osiemnastego roku życia. Co więcej, uczestnik tego wydarzenia nie może być pod wpływem alkoholu lub nielegalnych środków odurzających. Jest również wiele reguł związanych z tym, że nie można mieć naładowanej broni w czasie, w którym nie jesteśmy na stanowisku – innymi poradami na pewno podzielą się doświadczeni myśliwi tuż przed rozpoczęciem łowów.