Inne

Obrazki srebrne – stosowny prezent z okazji chrztu

Nie da się ukryć, że dla wszystkich wierzących osób oraz ich rodzin bardzo istotne są uroczystości takie jak pierwsza komunia święta czy bierzmowanie. Choć nie można odmówić ich wymiarowi duchowemu, to w momencie, w którym jesteś osobą z najbliższej rodziny, stoisz przed pewną ważną decyzją: jakiego rodzaju prezent nabyć? Czy obrazki srebrne to wciąż odpowiedni podarunek?

Co kupić z okazji uroczystości duchowej

Oczywiście bardzo popularnym wyjściem będzie kupno interesującego gadżetu. Jeśli chodzi o komunię świętą, bardzo dużo krewnych decyduje się, by wręczyć tablet czy aparat fotograficzny. Dziecko może być bardzo ucieszone z takiego typu upominku, lecz w momencie, w którym bardzo dużo osób wpadnie na taką koncepcję, może być takowych zbyt dużo. Stąd też dobrze jest pomyśleć trochę nieszablonowo i wykazać się pewną kreatywnością. 

Obrazki srebrne to doskonała pamiątka

Bardzo dobrym pomysłem będzie na przykład podarowanie różnych drobnostek powiązanych konkretnie z religią oraz duchowością – w końcu na tym opierają się takie uroczystości, jak bierzmowanie czy pierwsza komunia święta. Można skusić się na przykład na obrazki srebrne z motywami z Pisma Świętego. Ciekawe są również obrazki srebrne ze świętą rodziną. W końcu są motywem jak najbardziej na miejscu.

Wydaje się, że srebrny obrazek na komunię czy też bierzmowanie nie jest przesadnie robiącym wrażenie drobiazgiem, a dziecko pewnie będzie chętniej korzystało z konsol czy tabletów, ale dobrze jest uświadomić naszą pociechę, że równie istotne, co przedmioty materialne, są prezenty o wymiarze religijnym, które mogą utwierdzić dziecko w wierze oraz czynić dobrym człowiekiem. Srebrne obrazki są w związku z tym bardzo dobrym pomysłem, aby dziecko nie dało się ponieść materializmowi i pamiętało o podstawowych katolickich wartościach. Może być za to wdzięczne.