Bez kategorii

Jakie choroby leczy angiolog?

Angiologia jest jedną z najbardziej nowoczesnych dziedzin medycyny. Para się sprawami z pogranicza chociażby innymi neurologii, kardiologii czy chirurgii naczyniowej. Wydaje się, że niewiele osób orientuje się, w jakich sytuacjach warto udać się do angiologia i w jakich schorzeniach jest on w stanie nam pomóc. A zakres wykonywanych przez niego działań jest bardzo obszerny: badanie dopplera tętnic szyjnych, laserowe leczenie żylaków, USG żył kończyn dolnych… długo by wymieniać!

Z jakimi objawami warto stawić się u angiologa?

Angiolog zajmuje się przede wszystkim wszelkimi przypadłościami związanymi z nieodpowiednim działaniem naczyń krwionośnych i limfatycznych. Z racji niezwykle wąskiego zakresu swojej dziedziny, lekarz ten niezwykle współpracuje ze specjalistami innych, choć bardzo podobnych, dziedzin medycyny. Łącząc swoje wysiłki, są oni w stanie zapobiec najbardziej niemiłym chorobom. 

Jeśli chodzi o choroby, które diagnozuje angiolog, to wachlarz jest niezwykle szeroki. Wśród nich są chociażby tak zwane pajączki i żylaki, ale także zwężenie tętnic, miażdżyca czy nowotwory układu naczyniowego. Dlatego jeśli tylko odczuwasz, że Twoje naczynia działają w nieodpowiedni sposób, warto skierować się do angiologa, który z pewnością powie, co należy w danej sytuacji zrobić. Może podjąć się leczenia osobiście lub zlecić leczenie u specjalisty z jednej z pokrewnych dziedzin. 

Jeśli szukasz doświadczonego angiologa, zwłaszcza w okolicach Suwałk, zobacz Medbuk.

Angiolog – jakie zabiegi wykonuje?

Pośród wielu zabiegów, jakich podejmuje się angiolog, znajduje się między innymi laserowe leczenie żylaków, dzięki któremu bardzo szybko można pozbyć się tej przypadłości lub znacznie ją złagodzić. Podejmuje bardzo często także badania profilaktyczne takie jak badanie dopplera tętnic szyjnych czy USG żył kończyn dolnych, dzięki którym jest w stanie określić wszelkie stany zapalne czy schorzenia. Umożliwia to szybką i sprawną reakcję.