Bez kategorii

Jaka jest cena i jak znaleźć dom opieki?

Dom opieki jest ośrodkiem przeznaczonym dla seniorów. Może udać się tam każda osoba, która ma powyżej siedemdziesięciu lat i nie jest w stanie sama odpowiednio funkcjonować; inaczej mówiąc, potrzebuje opieki. Wiele ludzi decyduje się na umieszczenie swoich krewnych w takich ośrodkach, szczególnie, że w obecnych czasach oferta placówek tego rodzaju jest naprawdę atrakcyjna.

Wybór odpowiedniego domu opieki

Jak znaleźć należyty dom opieki? Kwestia ta jest bardzo prosta – należy poszperać trochę w sieci, aby dowiedzieć się, jakie placówki są dostępne w Twoim rejonie i jakie mają oceny. Można wybrać państwowy dom opieki rybnik, którego koszty regulowane są z reguły przez samorząd, burmistrza lub gminę. Cena pobytu w takim miejscu jest znacznie mniejsza, niż w prywatnym, ale nie można oczekiwać ogromnych luksusów dla pensjonariuszy.

Niepubliczny dom opieki za to jest z reguły prowadzony przez fundację, stowarzyszenie albo osobę fizyczną. Tutaj ceny są o wiele bardziej pokaźne, gdyż sięgają nawet czterech do pięciu tysięcy złotych miesięcznie, lecz różne ośrodki tego typu gwarantują przepastną ofertę zajęć dla mieszkańca, a także świetne warunki noclegowe. 

Dom opieki – na co jeszcze trzeba zwrócić uwagę?

Zanim podejmiemy decyzję dotyczącą wyboru najlepszego domu seniora dla naszego bliskiego, dobrze jest zapoznać się z ofertą zarówno prywatnych, jak i państwowych placówek. Należy również dopasować cenę pobytu do możliwości finansowych krewnego oraz naszych – trzeba mieć przy tym świadomość, że jeśli chodzi o publiczny dom opieki, gmina może zaproponować pokrycie części kosztów pobytu. Warto również odwiedzić dane miejsce osobiście, aby zorientować się trochę na temat warunków pobytu oraz zaletami, jakimi może pochwalić się dany dom opieki.