Turystyka

Indie – duchowa podróż

Indie są wyjątkowym krajem położonym na półwyspie Indyjskim. Ze względu na ich nietypowy charakter, wielobarwność, kontrast a także tajemniczość są chętnie wybieranym miejscem na egzotyczne wakacje. Ludzie odwiedzający ten niezwykły kraj na cel swoich wypraw delektują się egzotyczną florą i fauną, przepyszną pełną aromatów kuchnią, a także ciekawymi bardzo starymi indyjskimi świątyniami. Indie są krajem szczególnie chętnie odwiedzane przez osoby szukające wytchnienia od codzienności i pogonią za rzeczami doczesnymi. Można powiedzieć, że Indie są rajem dla osób szukających duchowego spokoju. Tubylcy są bardzo otwarci, gościnni i zawsze się uśmiechają. Przepiękne starodawne świątynie, czy odbywanie medytacji w niezwykłych miejscach, pozwoli osiągnąć spokój ducha i nabrać sił do codziennego życia. Które lokalizacje trzeba odwiedzić odbywając duchową wyprawę do Indii? Czy w tym państwie można doświadczyć czegoś duchowego i mistycznego? 

Wyjazd duchowy do Indii – mistyczne świątynie

Indyjskie świątynie mają nietypowy charakter, a jednocześnie otacza je aura duchowości. Dlatego nie należy ich wykluczać organizując wyjazd duchowy do Indii. Często wycieczki organizowane przez biura podróży koncentrują głównie na stolicy i najpopularniejszych budowlach, jednakże Indie oferują znacznie więcej! Monumentalne budowle które zapierają dech w piersiach w zestawieniu z bujną roślinnością, to połączenie, które zrobi wrażenie na każdym. Na pewno planując wyjazd duchowy do Indii, nie warto pominąć świątyni Mahabodhi, innymi słowy Świątynia Wielkiego Przebudzenia. Jest to budowla wpisana na listę UNESCO, zbudowany w celu upamiętnienia oświecenia Buddy. Jest to cel podróży wielu pielgrzymów z całego świata, w którym można wyczuć wyjątkową atmosferę. Warto odbyć tam medytację. Świątynie będące  w Indiach wybudowane zostały zgodnie z zasadami starożytnej kultury wedyjskiej. Dzięki temu samo odwiedzenie tych miejsc napełnia ludzi dobrą energią.  

Egzotyczne plaże Indii – duchowa wyprawa

Poszukując spokoju ducha i wewnętrznej równowagi, nie można pominąć zapierających dech w piersiach, przepięknych, piaszczystych plaż. Należy odwiedzić zwłaszcza dwie z nich, które mają opinię najpiękniejszych i odbyć relaksujące kąpiele morskie. Duże zasolenie wody pozwoli uwolnić się od negatywnych emocji i korzystnie wpłynie na nasze zdrowie. Na jednej z takich plaż można , które zrobione są przez profesjonalistów w specjalnie do tego przygotowanym ośrodku. Taki bliski kontakt z przyrodą w połączeniu ze starożytną medycyną indyjską bez wątpienia napełni nas dobrą energią na długo. Będąc w tym wyjątkowym, magicznym kraju warto odbyć również górską wędrówkę do świętej góry Arunaczala. Tubylcy wierzą, że okrążenie jej zmywa negatywną energię. Jest to miejsce, które każdego roku odwiedza wielu Indusów. 

Bezcenna moc jogi i medytacji 

Wybierając się do Indii warto skorzystać z sesji jogi a także medytacji. Nawet osoby, które z jogą nie miały nigdy wcześniej do czynienia, powinny jej spróbować podczas tej niezwykłej podróży. Tego typu sesje pozwolą zrozumieć przyczyny zaburzeń zdrowotnych, czy niebezpieczeństw jakie wynikają z obecnego sposobu życia. Joga szczególnie dobrze wpływa na nasze mięśnie, więzadła a także pozwala zachować wewnętrzną tak ciężką do utrzymania w codziennym życiu. Odwiedzając te wszystkie wyjątkowe miejsca w Indiach warto również odbyć sesje medytacji. Bez wątpienia daje ona dużo pozytywnych korzyści takich jak relaks, lepszy sen, lepsza koncentracja. Celem medytacji jest usunięcie negatywnych myśli i zrobienia miejsca na te pozytywne. 

Duchowa podróż do Indii – czy warto?

Bez wątpienia taka typu wyprawa bardzo różni się od tych oferowanych przez zwykłe biura podróży. Wyjazd duchowy do Indii jest dobrym pomysłem dla każdego bez względu na wyznawaną religię czy światopogląd. To kraj posiadający prastarą kulturę, który utrzymał tradycję duchowości. Trasa takiej wyprawy powinna być dobrze przemyślana i zorganizowana, aby móc odwiedzić wszystkie istotne duchowo miejsca. Indie to kontakt z zachwycającą przyrodą, to miejsce bajkowych widoków oraz kontakt z niezwykłymi ludźmi zamieszkującymi ten kraj.