Bez kategorii

Coraz więcej osób uzależnionych od dopalaczy w ośrodkach leczenia uzależnień

Dopalacze przez bardzo długi okres były ogromnym problemem. Wydaje się, że różnorakie kampanie prowadzone przez państwo przyniosły pewne rezultaty – owszem, sklepy z takimi substancjami zostały zamknięte, ale niestety nie zredukowało to liczby osób, które przebywają w miejscach takich jak ośrodek leczenia uzależnień nfz. Można sprawę bagatelizować i twierdzić, że zwykłe narkotyki są gorsze – nie można za to podważyć faktu, że dopalacze również uzależniają. Gwarantują również skutki o wiele bardziej znaczące, niż inne nielegalne substancje. 

Dlatego tak wiele osób sięga po dopalacze?

Każdy ośrodek leczenia uzależnień w naszym kraju przyjmuje mnóstwo osób, które mają problem z dopalaczami. Problem jest w tym wypadku o tyle znaczący, że zwykle nie wiadomo, co się znajduje w dopalaczach, dlatego trudniej o wykrycie toksycznych substancji, a co za tym idzie, leczenie. Chociaż gwarantują one przeżycia halucynogenne, to mogą także wpłynąć na odpowiednie funkcjonowanie mózgu, upośledzając jego niektóre funkcje. Tak samo sytuacja prezentuje się w przypadku innych obszarów naszego ciała. Dopalacze są po prostu szkodliwe. Ośrodek leczenia uzależnień w Wandzinie nie jest osamotnioną placówką tego typu, zmagającą się z licznymi pacjentami, którzy rozpoczęli przygodę z dopalaczami. Całe województwo pomorskie pełne jest takich miejsc. 

Dopalacze są realnym problemem!

Nie należy bagatelizować działania dopalaczy na kondycję organizmu. Ośrodek leczenia uzależnień nie w każdej sytuacji jest miejscem, do którego przybywają osoby uzależnione od nich – zatrważająco często zażywanie ich kończy się po prostu śmiercią albo trwałym uszczerbkiem na zdrowiu.