Turystyka

Autokar na wycieczkę szkolną – w jaki sposób go wykupić?

Poznańskie Stare Miasto – pomysł na ciekawą wycieczkę szkolną!/h2>

Poznań jest stolicą wielkopolski, a ponadto jest to piąte pod względem ludności Polskie miasto. Nie bój się – nie zabraknie tam wielu {atrakcji turystycznych|ciekawych atrakcji|ciekawych atrakcji turystycznych. Od czego więc warto zacząć?
Stolica województwa Wielkopolskiego to bez wątpienia piękny rynek. Ten kwadratowy plac wytyczony został w XIII wieku. Następnie parę kroków od rynku znajdziemy rezydencję królewską. Dodatkowo wśród wielu poznańskich świątyń każda wycieczka szkolna powinna zahaczyć o barokową kolegiatę.  

Poznańskie Jezioro Lednickie – zamysł na interesującą wycieczkę szkolną!

Na wyspie o nazwie Ostrów Lednicki zachowały się pozostałości grodu i najstarsze, zachowane resztki pozostałości kamiennych budowli w kraju z wczesnego średniowiecza. Ponadto nad brzegiem jeziora lednickiego możemy zobaczyć także inną ciekawą atrakcję, – Wielkopolski Park Etnograficzny w Dziekanowicach. Zgromadzono tu domy mieszkalne, budynki gospodarcze, wiatraki, drewniany kościół, kaplicę a także rekonstrukcję szlacheckiego dworku. Zwiedzanie muzeum zajmuje około 2-3 godziny, podczas których wycieczka szkolna przeniesie się w przeszłość. 

Wielkopolskie Gniezno – tam trzeba przyjechać

Nie możemy ominąć Gniezna pisząc o miejscach na szkolną wycieczkę autokarem. Gniezno stanowi kolebkę polskiej państwowości a także miejsce w którym początki miał kościół katolicki w Polsce. Gnieźnieńską katedrę kojarzą chyba wszyscy, jest ona z pewnością niejako symbolem Wielkopolski. Należy również wspomnieć że jest tu unikalny zabytek, jakim są drzwi gnieźnieńskie. 

Wielkopolski Konin – tam trzeba przyjechać

Dla wycieczki szkolnej z pewnością Konińskie Centrum Edukacji i Rozrywki Park Makiet, to miejsce gdzie warto przyjechać. Są tu makiety filmowe, przyrodniczej i historycznej. Niektóre z nich są interaktywne- uruchamia się je poprzez wciśnięcie przycisku.

 Możemy tutaj zobaczyć między innymi wesołe miasteczko, makietę wybuchu bomby atomowej w Japońskiej Hiroshimie, scenę z kultowego filmu „Gwiezdne Wojny”czy też Arkę Noego.

Rogalin w Wielkopolsce – co warto tam robić?

Mieszczące się w Wielkopolsce mniejsze miejscowości również mają dużo do zaoferowania. W wielkopolskim Kórniku wycieczka może zobaczyć uroczy rynek, jezioro a także oczywiście zameczek z przepięknym parkiem. Wycieczka pouczy się trochę historii bo początki tego zamku sięgają średniowiecza. Obronna budowla otoczona fosą, a dostęp do niej jedynie był możliwy przez most zwodzony i spuszczaną okutą kratę.